Galerie artystyczne i rękodzielnicze

Indywidualna twórczość artystów i rzemieślników.

Galeria Wapiennik „Łaskawy Kamień”

Miejsce to najlepiej przedstawić słowami gospodarzy:

Od samych początków, czyli od roku 1978, najważniejszym założeniem dla nas było stworzyć w Wapienniku miejsce uniwersalne, w którym ludzie z całego świata odnajdywaliby cząstkę własnego mikrokosmosu, a zarazem czerpali inspiracje z konfrontacji z obcymi elementami okazującymi się wreszcie wspólną ludzką tradycją.

(...) Kultura jest multiplikatorem. Każde dzieło sztuki, każda książka, każda kompozycja muzyczna odbierana jest przez większą grupę ludzi, stanowiących w pewnym punkcie społeczeństwo albo jego część. W ten sposób rzeczywiście udaje nam się docierać bardzo daleko i bezpośrednio lub pośrednio wpływać na tworzenie się idei porozumienia między ludźmi i narodami.

Z perspektywy Wapiennika świat jest tuż tuż, za górami Wrocław, Praga, Berlin, Wiedeń i Wenecja. Stamtąd niedaleko do Rzymu, gdzie spotykają się wszystkie drogi. Tak pojmujemy naszą pracę.

Galerię prowadzi małżeństwo znanych artystów prezentując w niej oprócz własnych prac graficznych i malarskich, także okazjonalne wystawy zaproszonych gości. Organizowane są z ich inicjatywy sympozja, kursy, koncerty i inne wydarzenia artystyczne. Tu wydawane było pod egidą Związku Gmin Śnieżnickich czasopismo „Stronica Śnieżnicka” zajmujące się nie tylko życiem kulturalnym i twórczością artystyczną, lecz także przyrodą i przeszłością tej części Ziemi Kłodzkiej.

Na wizytę w galerii poza terminami otwartych imprez, najlepiej umówić się telefonicznie.

Wstecz

©2002-2019 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.