Balneologia i odnowa biologiczna

Sauna, jacuzzi, solaria i oferty uzdrowiskowe.

Oferta uzdrowiskowa Lądka Zdroju

Lądek Zdrój szczyci się mianem najstarszego uzdrowiska w Polsce, wywodząc swoje tradycje balnolecznicze aż z XIII w.! Według dokumentów, które znamy dziś tylko z odpisów, w czasie najazdu Mongołów w 1241 r. zniszczone zostały istniejące już wtedy urządzenia kapielowe. Dzisiaj jest uzdrowiskiem o największym w regionie zapleczu zabiegowym i najszerszej ofercie zabiegowej.

Czynnych jest 5 źródeł termalnych wód leczniczych, określanych naukowo jako siarczkowo-siarkowodorowo-fluorkowe: „Wojciech”, „Zdzisław”, „Skłodowska”, „Dąbrówka”, „Chrobry” i „Jerzy”. Szóste źródło o nazwie „Jerzy” swoje unikalne właściwości zawdzięcza obecności radonu – niertwałego pierwiastka promieniotwórczego.

Właściwości wód pozwalają leczyć tu przede wszystkim choroby:

  • Oferta uzdrowiskowa Lądka Zdrojureumatyczne,
  • narządów ruchu,
  • skóry,
  • naczyń obwodowych,
  • osteoporozę.

W zakładach przyrodoleczniczych wykonuje się około 30 rodzajów zabiegów: od hydroterapii przez gimnastykę, masaże, parafinowanie, inhalacje i zawijania borowinowe, po cały zestaw zabiegów fizykoterapeutycznych.

My polecimy tu dwa z nich – łatwodostępne i niewątpliwie relaksujące: kurację pitną i kąpiel w marmurowym basenie Ten stylowy budynek na fotografii powyżej, to zakład przyrodoleczniczy „Wojciech”. W nim właśnie znajduje się pijalnia wód, która oprócz zdrowia przynosi niewątpliwą przyjemność obcowania z estetyką wnętrza. Wstęp kosztuje, bagatela, 1 złoty polski.

Na dolnej kondygnacji „Wojciecha” mieści się druga atrakcja – niesamowity okrągły basen z marmurowymi zdobieniami. To trzeba zobaczyć, a najlepiej zażyć kąpieli.

Wstecz

©2002-2019 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.