Ciekawe miejsca i wycieczki w BielicachCiekawe miejsca i wycieczki

Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą. Przedstawiamy tu propozycje wędrówek turystycznych, których celem jest jakieś szczególne miejsce i związane z nim historie. Niżej spis wycieczek w dalsze rejony.

Mapa Masywu Śnieżnika - DO POBRANIA

Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem lub autobusem do Stronia Śl. (13 km). Czas zwiedzania ok. 15 min.

Wizytę najlepiej połączyć z zakupami lub zwiedzaniem innych miejsc w okolicach Stronia. Dobrym edukacyjnym uzupełnieniem wycieczki do Jaskini Niedźwiedziej jest naszym zdaniem wizyta w niewielkim Muzeum Minerałów w Stroniu Śl. Obejrzycie tam ciekawą ekspozycję minerałów z całego świata, m.in. aragonit, jaspis, agaty, różę pustyni różnokolorowe odmiany kwarcu, takie jak ametyst, kryształ górski, morion i wiele innych. Przy wystawie funkcjonuje sklepik z kamieniami oraz galanterią wykonaną z kamieni półszlachetnych.

Muzeum mieści się przy Kościuszki 40 – głównej ulicy miasta. Jest czynna od 10:00 do 18:00 cały tydzień za wyjątkiem poniedziałków i czwartków, a wstęp kosztuje 5 zł dla dorosłych i 2 zł dla młodzieży i dzieci. Telefon: +48 74 814 20 21.

Wstecz

©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.