Ciekawe miejsca i wycieczki w BielicachCiekawe miejsca i wycieczki

Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą. Przedstawiamy tu propozycje wędrówek turystycznych, których celem jest jakieś szczególne miejsce i związane z nim historie. Niżej spis wycieczek w dalsze rejony.

Mapa Masywu Śnieżnika - DO POBRANIA

O swastyce na kamieniu w bielickim lesie

Trasa z Bielic drogą wzdłuż rzeki do lasu nad Bielicami. Latem od ostatnich domów we wsi około 20 minut w jedną stronę – akurat na krótki spacer, np. w dniu przyjazdu do Bielic.

Czytaj więcej

Wyprawa do źródeł rzeki Białej Lądeckiej

Trasa z Bielic drogą wzdłuż rzeki do jej źródeł i powrót. Wyprawa na jedno przedpołudnie.

Czytaj więcej

Spacer na Łupkową i Czartowiec oraz „Ostatni do raju” Marka Hłaski

Trasa z Bielic ścieżką na pobliskie góry. Latem od pierwszych domów we wsi około 4 godziny.

Czytaj więcej

Nieistniejąca wieś Biela i genialny rzeźbiarz Michael Klahr

Trasa z Bielic drogą, bezdrożami na Pasiecznik. Po drodze jedno ostre i długie podejście i zejście. Czas latem około 1,5 h na całość. Polecamy wziąć ze sobą lornetkę.

Czytaj więcej

Smok spalony na Łyścu i skała Trzy Siostry

Wycieczka piesza. Trasa z Bielic lub z Goszowa żółtym i niebieskim szlakiem turystycznym do Starego Gierałtowa. Latem około 4-5 h chodzenia nie licząc powrotu.

Czytaj więcej

Puszcza Jaworowa i domek myśliwski królewny Marianny

Trasa z Bielic zielonym szlakiem turystycznym i drogą leśną. Latem od ostatnich domów we wsi około 2 h w jedną stronę i 45 minut na powrót.

Czytaj więcej

Ruiny zamku Karpień i dawne feudalne państewko karpieńskie

Trasa najpierw drogą do nowego Gierałtowa i dalej szlakami turystycznymi – czerwonym, zielonym i niebieskim. Wycieczka całodniowa.

Czytaj więcej

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie i Wapiennik

Dojazd samochodem lub autobusem (mało kursów!) do Kletna (20 km), albo tylko do Stronia Śl. (13 km) i stamtąd pieszo żółtym szlakiem 1,5 h w jedną stronę. Wyprawa na pół dnia. Czas na zwiedzanie jaskini około 1 h. Uwaga: jaskinia zamknięta jest co roku od grudnia do stycznia.

Czytaj więcej

Huta Szkła Kryształowego „Violetta” w Stroniu Śląskim

Przemysł szklarski na Ziemi Kłodzkiej sięga tradycjami dawnej historii, bo nawet czasów średniowiecza. Historia huty w Stroniu zaczęła się w 1864 r. Franc Losky odkupił od królewny Marianny Orańskiej, właścicielki okolicznych dóbr, teren, na którym wiek wcześniej istniała stara huta i wybudował nowoczesny zakład. W „Oranienhute”, bo taką nosiła wtedy nazwę, produkowano ręcznie zdobione wyroby ze szkła do końca II wojny światowej.

Czytaj więcej

Geologiczne Muzeum Ziemi w Kletnie

Dotrzeć trzeba najpierw do Kletna (18 km od Bielic). Dojazd najlepiej samochodem, bo autobus kursuje tam tylko raz dziennie. Można też dojechać do Starej Morawy i stamtąd dalej pieszo. Wycieczkę warto połączyć ze zwiedzaniem w Kletnie Jaskini Niedźwiedziej i sztolni pouranowych.

Czytaj więcej

Następna strona >>

©2002-2023 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.