Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą. Przedstawiamy tu propozycje wędrówek turystycznych, których celem jest jakieś szczególne miejsce i związane z nim historie. Niżej spis wycieczek w dalsze rejony.
Mapa Masywu Śnieżnika - DO POBRANIA
Trasa z Bielic drogą wzdłuż rzeki do lasu nad Bielicami. Latem od ostatnich domów we wsi około 20 minut w jedną stronę – akurat na krótki spacer, np. w dniu przyjazdu do Bielic.
Czytaj więcejTrasa z Bielic drogą wzdłuż rzeki do jej źródeł i powrót. Wyprawa na jedno przedpołudnie.
Czytaj więcejTrasa z Bielic ścieżką na pobliskie góry. Latem od pierwszych domów we wsi około 4 godziny.
Czytaj więcejTrasa z Bielic drogą, bezdrożami na Pasiecznik. Po drodze jedno ostre i długie podejście i zejście. Czas latem około 1,5 h na całość. Polecamy wziąć ze sobą lornetkę.
Czytaj więcejWycieczka piesza. Trasa z Bielic lub z Goszowa żółtym i niebieskim szlakiem turystycznym do Starego Gierałtowa. Latem około 4-5 h chodzenia nie licząc powrotu.
Czytaj więcejTrasa z Bielic zielonym szlakiem turystycznym i drogą leśną. Latem od ostatnich domów we wsi około 2 h w jedną stronę i 45 minut na powrót.
Czytaj więcejTrasa najpierw drogą do nowego Gierałtowa i dalej szlakami turystycznymi – czerwonym, zielonym i niebieskim. Wycieczka całodniowa.
Czytaj więcejDojazd samochodem lub autobusem (mało kursów!) do Kletna (20 km), albo tylko do Stronia Śl. (13 km) i stamtąd pieszo żółtym szlakiem 1,5 h w jedną stronę. Wyprawa na pół dnia. Czas na zwiedzanie jaskini około 1 h. Uwaga: jaskinia zamknięta jest co roku od grudnia do stycznia.
Czytaj więcejPrzemysł szklarski na Ziemi Kłodzkiej sięga tradycjami dawnej historii, bo nawet czasów średniowiecza. Historia huty w Stroniu zaczęła się w 1864 r. Franc Losky odkupił od królewny Marianny Orańskiej, właścicielki okolicznych dóbr, teren, na którym wiek wcześniej istniała stara huta i wybudował nowoczesny zakład. W „Oranienhute”, bo taką nosiła wtedy nazwę, produkowano ręcznie zdobione wyroby ze szkła do końca II wojny światowej.
Czytaj więcejDotrzeć trzeba najpierw do Kletna (18 km od Bielic). Dojazd najlepiej samochodem, bo autobus kursuje tam tylko raz dziennie. Można też dojechać do Starej Morawy i stamtąd dalej pieszo. Wycieczkę warto połączyć ze zwiedzaniem w Kletnie Jaskini Niedźwiedziej i sztolni pouranowych.
Czytaj więcej©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.