Ciekawe miejsca i wycieczki w BielicachCiekawe miejsca i wycieczki

Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą. Przedstawiamy tu propozycje wędrówek turystycznych, których celem jest jakieś szczególne miejsce i związane z nim historie. Niżej spis wycieczek w dalsze rejony.

Mapa Masywu Śnieżnika - DO POBRANIA

Geologiczne Muzeum Ziemi w Kletnie

Geologiczne Muzeum Ziemi w KletnieDotrzeć trzeba najpierw do Kletna (18 km od Bielic). Dojazd najlepiej samochodem, bo autobus kursuje tam tylko raz dziennie. Można też dojechać do Starej Morawy i stamtąd dalej pieszo. Wycieczkę warto połączyć ze zwiedzaniem w Kletnie Jaskini Niedźwiedziej i sztolni pouranowych.

Wyjątkowo bogata kolekcja mineralogiczna mieści się w skromnym budynku Muzem Ziemi w Kletnie. Zbiór jest owocem pasji i wiedzy gospodarza, którym jest Arnold Miziołek – również znakomity gawędziarz.

Trafimy tam z ostatniego parkingu samochodowego przed Jaskinią Niedźwiedzią. Budynek usytuowany jest zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej. W kolekcji muzeum znajdują się m.in. takie rzadkie okazy, jak skamieniałe jaja dinozaurów i odciski ich łap znalezione w Górach Świętokrzyskich. Gospodarz bardzo ciekawie opowiada o swoich zbiorach, a wizyta ma spory walor edukacyjny. Polecamy.

Muzeum otwarte:

  • codziennie prócz poniedziałków 9:00 do 17:00,
  • bilet normalny 3 zł, bilet ulgowy 2 zł.
Wstecz

©2002-2022 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.