Ciekawe miejsca i wycieczki w BielicachCiekawe miejsca i wycieczki

Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą. Przedstawiamy tu propozycje wędrówek turystycznych, których celem jest jakieś szczególne miejsce i związane z nim historie. Niżej spis wycieczek w dalsze rejony.

Mapa Masywu Śnieżnika - DO POBRANIA

Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem lub autobusem do Stronia Śl. (13 km). Czas zwiedzania ok. 15 min.

Czytaj więcej

Stara sztolnia pouranowa w okolicy Kletna

Od marca do listopada udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem stare sztolnie w Kletnie (18 km od Bielic). Dojazd najlepiej samochodem od strony wsi Kletno lub Sienna. Można też dojechać autobusem do Kletna (tylko jeden kurs) lub Starej Morawy i stamtąd dalej pieszo. Wycieczkę warto połączyć ze zwiedzaniem w Kletnie Jaskini Niedźwiedziej i geologicznego Muzeum Ziemi.

Czytaj więcej

Uzdrowisko i miasto Lądek Zdrój

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem do Lądka Zdroju (21 km). Czas na zwiedzanie różnych miejsc w mieście ok. 2 h.

Czytaj więcej

Jaskinia Radochowska

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem lub autobusem do Radochowa (20 km), stamtąd pieszo zielonym szlakiem. Dojście do jaskini ok. 20 min. Dokładna penetracja zajmie ok. 1 h. Wycieczkę połączyć można ze zwiedzaniem pobliskiego Cierniaka.

Czytaj więcej

Kalwaria, kaplica i pustelnia na Cierniaku koło Radochowa

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem lub autobusem do Radochowa (20 km), stamtąd pieszo niebieskim szlakiem. Droga na kalwarię ok. 15 min. Zwiedzanie zajmie ok. 30 min. Wycieczkę połączyć można z wejściem do pobliskiej Jaskini Radochowskiej lub oglądaniem kościoła i dworu we wsi.

Czytaj więcej

Złoto i arszenik w kopalniach Złotego Stoku

Wycieczka z dojazdem. Dojazd samochodem do Złotego Stoku (34 km). Czas na zwiedzanie wszystkich sztolni ok. 1 h.

Czytaj więcej

Do czeskiej Pragi bardzo blisko!

Dojazd przez drogowe przejście graniczne w Kudowie. Trasa w jedną stronę około 220 km. Wyprawa minimum całodniowa, którą można sobie ułatwić zamawiając wycieczkę w PTTK lub biurze wycieczkowym. Można też własnym samochodem.

Czytaj więcej

<< Poprzednia strona

©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.