Cykliczne wydarzenia

Coroczne wydarzenia kulturalne na Ziemi Kłodzkiej.

Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju

Przegląd to przedsięwzięcie niekomercyjne, którego główną ideą jest zebranie w jednym miejscu ludzi związanych z górami w najróżniejszy sposób: podróżników, alpinistów, wielbicieli sportów ekstremalnych, filmowców i najzwyczajniejszych turystów. Formuła nie ogranicza się tylko do tematu gór, lecz jest zjawiskiem kulturalnym w najszerszym tego słowa znaczeniu: koncerty muzyczne, wernisaże, prelekcje „nihilistyczno-orientalne imprezy integracyjne”. Zainteresowanych historią dotychczasową historią Przeglądu odsyłamy do archiwum zamieszczonym na stronie internetowej.

Czytaj więcej

Lądeckie Lato Baletowe i Festiwal Tańca w Lądku Zdroju

Lądeckie Lato Baletowe i Festiwal Tańca w Lądku Zdroju

Pod patronatem Ministerstwa Kultury oraz Marszałka Dolnośląskiego w lądeckim kurorcie goszczą sławy scen tanecznych takich jak m.in. Ewa Głowacka, Olga Sawicka, Marek Różycki. Dwa tygodnie lipca upłyną na występach baletowych, warsztatach tanecznych, spotkaniach artystycznych, przeglądach młodych talentów, prezentacjach itp. Do tego dochodzą jeszcze zwykle wystawy grafik i fotografii oraz prelekcje. Wszystko to m.in. za przyczyną tutejszych leczniczych wód, mających podobno zbawienny wpływ również na tancerzy.

Czytaj więcej

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju

Festiwale pianistyczne w Dusznikach odbywają się dla upamiętnienia charytatywnych koncertów, jakie dał tutaj przebywający na kuracji w 1826 roku Fryderyk Chopin. Według zapewnień organizatorów są najstarszym festiwalem w Polsce i największym festiwalem chopinowskim na świecie. Corocznie, od 1946 roku, gromadzi największe gwiazdy pianistyki z całego świata.

Czytaj więcej


©2002-2022 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.