Galerie artystyczne i rękodzielnicze

Indywidualna twórczość artystów i rzemieślników.

Galeria Wapiennik „Łaskawy Kamień”

Galeria Wapiennik „Łaskawy Kamień”

Od samych początków, czyli od roku 1978, najważniejszym założeniem dla nas było stworzyć w Wapienniku miejsce uniwersalne, w którym ludzie z całego świata odnajdywaliby cząstkę własnego mikrokosmosu, a zarazem czerpali inspiracje z konfrontacji z obcymi elementami okazującymi się wreszcie wspólną ludzką tradycją.

Czytaj więcej

Unikatowe grawerowane szkło

Unikatowe grawerowane szkło

Ziemia Kłodzka, a Stronie Śląskie w szczególności, ma bardzo dawne tradycje dotyczące produkcji szkła. Działa tu założona przed ponad stu laty „Oranienhute” nosząca dziś nazwę „Violetta”.

Pracą na mniejszą skalę, ale za to unikatową zajmuje się tu artysta-grawer Zbigniew Nowak. Wykonywane przez niego zdobienia są wykonywane ręcznie. Szkło jest również barwione specjalnymi technikami lub złocone. Z dużą precyzją wykonywane są na szkle scenki rodzajowe i myśliwskie, napisy a nawet portrety.

Czytaj więcej

Ręcznie malowane bombki choinkowe

Ręcznie malowane bombki choinkowe

W tej niewielkiej wytwórni produkuje się oryginalne, ręcznie malowane bombki o wielkości od 30 do 200 mm, a także ozdoby o różnorodnych kształtach. Wykonują tu także bombki dekorowane według życzenia klienta. W okresie przedświątecznym klienci mogą zamawiać również dedykacje.

Czytaj więcej

Artystyczna ceramika ozdobna

Artystyczna ceramika ozdobna

Wykonywane przez Sławomira Orlickiego przedmioty ceramiczne to głównie dekoracyjne formy i duże naczynia ozdobne o chropowatej fakturze, kształtowane ręcznie. Technologia ich wytwarzania sprawia, że każdy z nich jest jedyny i niepowtarzalny. Galerię wyrobów można obejrzeć na ww. stronie internetowej.

Czytaj więcej

Haft, koronki i dekoracje z bibuły

Haft, koronki i dekoracje z bibuły

Przy głównej ulicy Stronia Śląskie warto zajrzeć do niewielkiej galerii rękodzielniczej. Znajdziemy w niej wyroby p. Andrzejewskiej wykonywane szydełkiem, igłą lub na drutach: serwetki, obrusy, dzianiny, elementy dekoracyjne.

Czytaj więcej


©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.