„Chata Cyborga”


Intrygującą, historyczną już nazwę nadali Chacie studenci cybernetyki Politechniki Wrocławskiej, którzy w latach 70. ubiegłego wieku „odkryli” Bielice i w starej pochodzącej z końca XIX wieku wiejskiej zagrodzie zorganizowali studenckie schronisko turystyczne. Po kolejnych przebudowach „chatka” przekształciła się w dom gościnny z pełnym zakresem usług hotelowych, zachowując obrosły stuletnią tradycją klimat.

Chata Cyborga w Bielicach zimową aurąDom położony jest tuż na rzeką Białą Lądecką. Z jednej strony ma on kameralne położenie z dala od pozostałych zabudowań wsi, z drugiej bardzo wygodny dojazd asfaltową drogą ze Stronia Śląskiego. Rozległy zagospodarowany teren wokół domu sprzyja wszelkim odmianom wypoczynku, zarówno leniwym kąpielom słonecznym na leżakach ukrytych w różnych zakątkach ogrodu, czytaniu książki nad stawem, do którego spływa kaskadami mały potoczek, jak i gry w siatkówkę lub badmintona na specjalnym boisku. Stoły i ławy ustawione w kameralnych zakątkach wśród bogatej roślinności pozwalają na odpoczynek zarówno indywidualistom, rodzinom, jak i grupom towarzyskim. Dzieci mogą skorzystać z placu zabaw z huśtawkami, piaskownicą, dużą zjeżdżalnią i trampoliną, albo budować tamy na płytkiej w tym miejscu rzeczce.

Ciepłe wieczory można spędzać przy ognisku pod gołym niebem albo przy kominku w wybudowanej na wzór architektury sudeckiej Chacie Grillowej, w której znajduje się ekspozycja staroci. Czas chłodny i słotny można spędzić przy tradycyjnych kominkach w dużej jadalni lub kameralnej sali kominkowej.

Chata Cyborga proponuje także dodatkowe atrakcje, które urozmaicą deszczowe dni i zimowe wieczory:

  • saunę fińską z kabiną prysznicową do hydromasażu oraz z wyjściem na dyskretny taras na zewnątrz, gdzie możemy wytarzać się w śniegu lub zanurzyć w baseniku ze spływającą prosto z gór wodą,
  • Pokój w Chacie Cyborgadwuosobową wannę z masażem wodnym i powietrznym oraz chromoterapią,
  • minisiłownię, w której można ćwiczyć na rowerku, bieżni, orbitreku i ławeczce z ciężarkam,
  • salę gier, gdzie znajduje się stół do ping-ponga, 8-stopowy bilard, piłkarzyki oraz x-box z grami kinect,
  • stylową salę kamienną z pianinem, gitarą i biblioteką dla Gości,
  • pokój zabaw dla dzieci wyposażony w mnóstwo zabawek, przyborów do ćwiczeń i edukacji oraz wygodną kanapę dla rodziców.

W odległości 200 m od domu jest oświetlony wyciąg narciarski na stoku, który jest sztucznie naśnieżany i ubijany ratrakiem.

Kameralne położenie, świetna kuchnia, brak zasięgu komórkowego, WiFi w całym obiekcie oraz wyposażona sala szkoleniowa tworzą odpowiedni klimat do przeprowadzenia różnego rodzaju spotkań biznesowych i szkoleń oraz spotkań towarzyskich.

Dodatkowe informacje oraz aktualny cennik znajdują Państwo na stronie www.chatacyborga.pl

 

Galeria zdjęć

Wstecz

©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.