Pływanie i sporty letnie

Ośrodki wodne i baseny, hale sportowe, jeździectwo.

Basen leczniczy w stylu łaźni tureckiej w Lądku Zdroju

Nie zawahamy się ani trochę pisząc tu, że jest to rewelacja uzdrowiska, której nie można przepuścić. Okrągły marmurowy basen wypełniony termalną wodą leczniczą (33-34°C) urządzony jest w stylu łaźni tureckiej, modnym gdy stawiano go w 1680 r. i wzorowamym na podobnym obiekcie z węgierskiej Budy.

Wizytę w tym obiekcie proponujemy jednak zacząć od góry, gdzie najpierw nawilżymy się od środka. Z lustrzanego holu na piętro kręcące się schody zaprowadzą do pijalni wód. Po zapłaceniu jednego złotego polskiego przed wejściem, można do woli pić wodę leczniczą pochdzącą ze żródeł „Zdzisław” oraz „Maria Skłodowska-Curie”. Obydwie wody są ciepławe i trącące lekko siarkowodorem.

Teraz basen. Czynny jest dla wszystkich chętnych w dni powszednie i w soboty. Półgodzinny pobyt na basenie kosztuje dorosłych 9 zł a dzieci i młodzież 4,50 zł. Obowiązują czepki. Zaplecze basenu jest bardzo higieniczne i równie estetyczne jak cały obiekt. Wszystkie kabiny basenowe mają tu osobne prysznice. Dla osób starszych lub niepełnosprawnych ruchowo jest do dyspozycji wyciąg, przy pomocy którego z basenu mogą korzystać rehabilitowani ruchowo. Cały obiekt jest dobrze przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Półgodzinne zażywanie gorącej kąpieli wystarcza dla pełnego relaksu. Polecamy. Temat uzdrowiskowy poszerzamy jeszcze w niniejszym dziale w punkcie „Oferta uzdrowiskowa Lądka Zdroju”.

Wstecz

©2002-2021 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.