Pływanie i sporty letnie

Ośrodki wodne i baseny, hale sportowe, jeździectwo.

Uroki kąpieli w górskim potoku w Bielicach

Uroki kąpieli w górskim potoku w Bielicach

Krystaliczna woda o szafirowym odcieniu i zimna bez względu na upał – to Biała Lądecka w Bielicach. Proponujemy wszystkim gościom obowiązkowe zaliczenie przyjemności kąpiółki w górskim strumieniu, jeżeli tylko będą tu latem.

Czytaj więcej

Rekreacyjny zalew w Nowej Morawie

Rekreacyjny zalew w Nowej Morawie

Około 2 km za Stroniem Śląskim, w pobliżu wsi Nowa Morawa znajduje się sztuczny rekreacyjny zbiornik wodny o pow. ok. 5 ha. Przy zalewie strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą czynne w sezonie letnim oraz wieża widokowa, molo i parkingi. Woda czysta.

Czytaj więcej

Hala sportowa w Stroniu Śląskim

Hala sportowa w Stroniu Śląskim

Obiekt położony jest przy wjeździe do Stronia Śląskiego od Lądka Zdroju. Spora hala sportowa o wymiarach 30 × 18 × 7 metrów, wyposażona w teleskopowe kosze do basketu, z widownią na 300/400 miejsc. Na panelowym parkiecie są warunki do gry w koszykówkę, siatkówkę, halową piłkę nożną (4 na 4) i piłkę ręczną, z tym że do tej ostatniej na niepełnowymiarowym boisku. Są tu także warunki do treningo wspinaczki.

Czytaj więcej

Kryta pływalnia w Stroniu Śląskim

Kryta pływalnia w Stroniu Śląskim

Kryta pływalnia o wymiatach 25 × 12,5 m z nowoczesnym zapleczem czynna jest w Stroniu Śląskim w dni powszednie od 7:00 do 22:00, zaś w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 22:00. Warunki są higieniczne, woda czysta a czas mierzy komputer.

Czytaj więcej

Basen leczniczy w stylu łaźni tureckiej w Lądku Zdroju

Basen leczniczy w stylu łaźni tureckiej w Lądku Zdroju

Nie zawahamy się ani trochę pisząc tu, że jest to rewelacja uzdrowiska, której nie można przepuścić. Okrągły marmurowy basen wypełniony termalną wodą leczniczą (33-34°C) urządzony jest w stylu łaźni tureckiej, modnym gdy stawiano go w 1680 r. i wzorowamym na podobnym obiekcie z węgierskiej Budy.

Wizytę w tym obiekcie proponujemy jednak zacząć od góry, gdzie najpierw nawilżymy się od środka. Z lustrzanego holu na piętro kręcące się schody zaprowadzą do pijalni wód. Po zapłaceniu jednego złotego polskiego przed wejściem, można do woli pić wodę leczniczą pochdzącą ze żródeł „Zdzisław” oraz „Maria Skłodowska-Curie”. Obydwie wody są ciepławe i trącące lekko siarkowodorem.

Czytaj więcej

Kąpielisko w Lądku Zdroju

W Lądku Zdroju na terenie nieco na uboczu miasta, przy drodze wiądącej na Lutynię i turystyczne przejscie graniczne ulokowane jest odkryte kapielisko czynne w sezonie letnim, zwykle od drugiej połowy czerwca.

Czytaj więcej


©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.