Turystyka piesza i rowerowa oraz sporty ekstremalne

Szlaki turystyczne piesze i rowerowe, wspinaczka i paralotniarstwo.

Znakowane szlaki turystyczne w okolicy

Z samych Bielic szlaki turystyczne prowadzą w trzech zasadniczych kierunkach.

Znaki żółte do Stronia Śląskiego

W Bielicach punkt początkowy w pobliżu górnego przystanku PKS; poprowadzi nas do Stronia Śląskiego przez Szeroką Kopę (907 m n.p.m.), Płoskę (1035 m n.p.m.) i Czernicę (1083 m n.p.m.), dalej Kobylicznym Duktem po poziomicy stoku Jawornika Kobylicznego na Przełęcz Dział (922 m n.p.m.), z której schodzi się omijając z prawej strony masyw Gołogóry i Łyśca w Goszowie przy stawach pstrągowych. Z Goszowa droga asfaltową do Stronia Śląskiego.

  • Czas przejścia: Bielice – Stronie Śląskie 3:30 h, odwrotnie 4:00 h.
  • Punkty GOT: Bielice – Stronie Śl. 15 pkt, odwrotnie 10 pkt.

Znaki zielone na Śnieżnik

Długa trasa zaczynająca się w Bielicach na górnym przystanku PKS przez Puszczę Jaworową i Iwinkę (1076 m n.p.m.), dalej wzdłuż granicy państwa grzbietem kolejnych szczytów aż do Przełęczy Płoszczyna (turystyczne przejscie graniczne) skąd dalej na Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Ze szczytu Śnieżnika tym samym szlakiem po pół godzinie zejdziemy do schroniska PTTK „Pod Śnieżnikiem”.

  • Czas przejścia: Bielice – Śnieżnik 6:45 h, odwrotnie 6:30 h.
  • Punkty GOT: Bielice – Śnieżnik 32 pkt, odwrotnie 25 pkt.

Znaki zielone na Przełęcz Lądecką

Z tego samego miejsca co wyżej szlak wspina się najpierw na Kowadło (989 m n.p.m.) i grzbiem Gór Złotych, wzdłuż granicy państwa przez kolejne szczyty do Przełęczy Gierałtowskiej. Od przełęczy odbija na trasę wzdłuż zbocza Czernika kierując się do ruin Zamku Karpień. Stamtąd znów podąża do granicy i dalej do Przełęczy Lądeckiej.

  • Czas przejścia: Bielice – Przełęcz Lądecka 7:00 h, odwrotnie 6:30 h.
  • Punkty GOT: Bielice – Przełęcz Lądecka 26 pkt, odwrotnie 28 pkt.
Wstecz

©2002-2021 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.