Turystyka piesza i rowerowa oraz sporty ekstremalne

Szlaki turystyczne piesze i rowerowe, wspinaczka i paralotniarstwo.

Znakowane szlaki turystyczne w okolicy

Z samych Bielic szlaki turystyczne prowadzą w trzech zasadniczych kierunkach, do Stronia Śląskiego, na Śnieżnik oraz na Przełęcz Lądecką.

Czytaj więcej

Kolejka krzesełkowa na Czarną Górę

Kolejka krzesełkowa na Czarną Górę

Na jeden z piękniejszych widokowo szczytów w okolicy można przez cały rok bez wysiłku wjechać kolejką krzesełkową. Dolna stacja znajduje się u stóp góry we wsi Sienna – około 6 km od Stronia Śląskiego. Wjazd jest płatny, trwa około kwadransa i doprowadza nas na platwormę widokową pod szczytem, gdzie dla turystów chcących nacieszyć się szeroką panoramą postawiono ławeczki. Jest nawet niewielki bufet.

Czytaj więcej

Sztuczne ścianki do wspinaczki w Stroniu Śląskim

Ściany posiadają łącznie 6 stanowisk zjazdowych. Wejście wymaga wykupienia biletu w cenie 6 zł za godzinę. Wspinaczki mogą odbywać się wyłącznie pod nadzorem osoby wykwalifikowanej.

Czytaj więcej

Warunki do jazdy rowerem po okolicy

Można przez tydzień jeździć w okolicach Bielic rowerem i ani razu się nie powtótrzyć. Trasy są bardzo urozmaicone: od spacerowych do wyczynowych i przebiegają w zupełnie odludnymi okolicami, wolnymi od hałasu i spalin. Drogi w większości równe, częściowo wyasfaltowane jednak nieoznakowane. Polegać należy na własnej umiejętności czytania mapy i orientacji w terenie.

Czytaj więcej

Tereny do wspinaczki skałkowej

Bielice można z powodzeniem traktować jako bazę wypadową dla wspinaczy. Poniżej przedstawiamy opis okolicznych grup skalnych.

Czytaj więcej


©2002-2024 Anna Sobańska-Maj | Polityka prywatności - pliki cokies. Bielice - gdzieś na końcu świata. Urokliwa wieś koło Stronia Śląskiego.